Nowe mieszkania w małych miejscowościach – czy się opłacają?

Ostatnimi czasy coraz częściej widać tendencję do kupowania działek – zarówno przez deweloperów, jak również osoby prywatne – w małych miejscowościach. Czy warto kupić mieszkania Janikowo? Czy małe miejscowości są lepsze niż duże metropolie lub przynajmniej ich obrzeża? O tym w artykule, zapraszamy.

Z największym miast do małych miasteczek lub wsi – Dlaczego?   

Dlaczego deweloperzy już nie inwestują tak chętnie w dużych miastach, takich jak Poznań, Warszawa, Łódź czy Gniezno? Wpływa na to kilka spraw. Przede wszystkim ceny. Za kupno działki budowlanej w dużym mieście płaci się dużo więcej niż chociażby na obrzeżach, a tym bardziej w małej miejscowości. A przecież pod budowę małego osiedla czy bloku potrzeba dużo miejsca. Kolejna sprawa to same ceny mieszkań. W dużym mieście metr kwadratowy nowego mieszkania potrafi kosztować nawet 12 tysięcy złotych. Natomiast w małej miejscowości cena spada nawet do 3 tysięcy zł. Ponieważ ludzie boją się dziś brać aż tak duże kredyty, chętnie wybierają mieszkania na sprzedaż Janikowo, które kosztują mniej. Ale ceny to nie wszystko.

Spokój, cisza, bezpieczeństwo

Po pandemii, wszystkich doniesieniach z wojną na Ukrainie, atakach terrorystycznych i tym podobnych doświadczeniach wiele osób zaczęło szczególnie cenić bezpieczeństwo, prywatności i spokój. Trzeba przyznać, że trudno o takie „luksusy” w centrum dużego miasta. Właśnie dlatego tak wiele osób szuka swoich enklaw na wsiach czy w małych miasteczkach.

mieszkania na sprzedaż Janikowo

Mieszkania Janikowo – Czy się opłacają? 

Czy opłaca się kupić mieszkanie na sprzedaż w Janikowie? Jak najbardziej. Dlaczego?  Samo Janikowo położone jest przy malowniczych jeziorach. Wokół jest też wiele pól, łąk, a nawet lasy. Do Inowrocławia jedzie się około 15 minut, podobnie do Barcina i Mogilna. Najbliżej jest do Pakości. W Janikowie znajduje się wiele marketów takich jak Dino, Biedronka, Polo Market czy Delikatesy Maxi. Znajdzie się tu także kilka sklepów odzieżowych. Produkuje się tu meble, a w ogromnych zakładach zlokalizowanych na północy Janikowa sodę kalcynowaną, sól warzoną (mokrą i suchą), kredę kosmetyczną, ditlenek węgla, sól medyczną oraz wapno nawozowe. W mieście tym znajduje się także stadion, szkoły, przedszkole. Kursują tu autobusy do pobliskich miejscowości, ale co najważniejsze – jest dworzec PKP. Szybko można się dostać nawet do Poznania. Janikowo to niewielkie miasteczko, dzięki czemu nie trafi się tu na korki czy hałas jeżdżących ciężarówek. Można jednak dostać pracę – jak nie w samym mieście to w pobliskich miejscowościach. Ceny mieszkań są dość przystępne.  Warto się tu osiedlić, szczególnie, że do wybory są jeszcze piękne mieszkania Janikowo w nowym budownictwie.

Next Post

Wybór idealnego hotelu – Klucz do udanego wypoczynku

czw. lip 13 , 2023
Szukasz doskonałego miejsca na nocleg? Wybór odpowiedniego hotelu jest kluczowy dla udanego wypoczynku. Oto kilka porad, które pomogą Ci znaleźć idealne noclegi Inowrocław i zapewnią Ci komfortową i satysfakcjonującą podróż. Niezależnie od tego, czy podróżujesz służbowo, czy planujesz wymarzone wakacje, warto poświęcić czas na dokładne zbadanie opcji dostępnych na rynku […]
Noclegi Inowrocław

Możesz polubić