Jak wygląda sprzedaż lub kupno mieszkania przez agenta?

Jeśli jesteśmy zainteresowani współpraca z agencją nieruchomości, warto dowiedzieć się, czy rzeczywiście powinno się korzystać z jej pomocy. Jak upewnić się, że korzystamy z pomocy profesjonalistów? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Agent nieruchomości

Dawniej zostać agentem nieruchomości mógł zostać każdy, kto posiadał licencję zawodową. Otrzymywało się ją po ukończeniu kierunku studiów lub trzeba było spełnić kryteria: mieć wykształcenie średnie, odbyć kurs oraz półroczną praktykę, a na końcu zdać egzamin państwowy. W roku 2014 zniesiono licencję. Przez co tak naprawdę każdy może zostać agentem nieruchomości. Czy to dobrze czy źle? Każdy powinien ocenić to sam, jednak nie zmienia to faktu, że trzeba wybierać tylko wykwalifikowanych i doświadczonych pośredników.

Obowiązki pośrednika nieruchomości

Do obowiązków pośrednika nieruchomości należy to, co zostanie wpisane w umowę między nim a klientem oraz wysokość prowizji. Zakres możliwości jest duży – począwszy od negocjacji cenowych z właścicielem budynku, który chcemy kupić, przez asystowanie podczas odbioru mieszkania Mogilno, po pomoc w spisaniu umowy przedwstępnej, załatwieniu formalności notarialnych.

Mieszkania Mogilno

Doświadczone biuro pomoże w wycenie nieruchomości. Na jego barki możemy zrzucić niezbędny research, sprawdzenie stanu technicznego budynku, zweryfikowanie stanu prawnego działki, którą planujemy zakupić. Agent nieruchomości -zajmujący się sprzedażą – skupi się na działaniach promocyjnych, banerach, reklamach i wszystkim, co doprowadzi do efektywnej transakcji końcowej.

Tak naprawdę za główny obowiązek pośrednika możemy podać szybka sprzedaż lub znalezienie nieruchomości wymaganej przez klienta. Nie jest ważne, jak to zrobi. Zlecenie ma być wykonane szybki i sprawnie. Wiele osób mających mieszkania na sprzedaż Mogilno korzysta z takiej pomocy, ponieważ nie zajmuje to wiele czasu, a prowizja jest niewielka.

Next Post

Reklama w Internecie Mogilno – dlaczego warto na nią postawić?

śr. lut 23 , 2022
Sposobów na reklamowanie przedsiębiorstwa jest wiele. W czasach pandemii, coraz więcej firm przeszło na pracę zdalną, sklepy zaczęły bardziej zajmować się sprzedażą w Internecie. w obecnych czasach reklama przedsiębiorstwa jest bardzo ważna, szczególnie ta w Internecie. Poznaj tajniki dobrej reklamy w siei, sprawdź jej rodzaje. Zapraszamy do lektury tekstu!
Reklama w Internecie Mogilno

Możesz polubić