Jak odpowiednio wyposażyć swój salon kosmetyczny?

Wiele kosmetyczek mimo tego, że posiada duże zdolności manualne, jest po wielu kursach i studiach nie wie, jak urządzić swój salon kosmetyczny. Dla wielu klientek musi być on zachęcający i przykuwający oko. Jak o to zadbać? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Fotel kosmetyczny to podstawa

Dbałość o swoje klientki trzeba zawsze zacząć od ich potrzeb i wymagań. Zarówno miejsce w poczekalni, jak i fotel kosmetyczny musi być bardzo wygodny i relaksujący. Obecnie wiele z nich ma także możliwość włączenia masażu. Pamiętaj też o tym, aby materiał był łatwy w utrzymaniu czystości (szczególnie, jeśli chodzi o fotele w jasnych kolorach) oraz odporny na środki do dezynfekcji, a także o tym, żeby był on wysokiej jakości, nieścieralny i wytrzymały. Przecież będzie z niego korzystać wiele klientów!

Pilniki do paznokci

Przechowywanie potrzebnych produktów i urządzeń

W swoim salonie z pewnością masz dużo produktów i urządzeń, które używasz na co dzień. Zagospodarowanie dla nich miejsca ułatwi dbanie o czystość i poruszanie się po salonie. Musisz pamiętać o tym, aby miejsce było czyste i schludne, ale także musi być do niego łatwy i szybki dostęp. Najlepiej jest ustawić mebel blisko fotela lub stolika kosmetycznego, aby wszystko było pod ręką. 

Potrzebne artykuły jednorazowe

Nie tylko meble są istotnym elementem wyposażenia salonu kosmetycznego. Ważne, żeby zaopatrzyć się w produkty jednorazowe takie jak: rękawiczki, podkłady, pilniki do paznokci, paski, szpatułki, patyczki do manicure i pedicure, bloki polerskie do paznokci, waciki bezpyłowe. Warto zaopatrzyć się w większe ilości tych produktów oraz mieć do nich stały dostęp, co zapewni nam stały, zaufany dostawca, który przy regularnych zakupach zaproponować nam może uzyskanie stałego rabatu czy miano gabinetu partnerskiego. Pamiętaj także o zakupie produktów, które sama używasz, a z których mogą korzystać Twoje klientki w domu. Dlaczego? Każdy z nas lubi produkty z polecenia, jeśli w swoim salonie będziesz sprzedawać kosmetyki wysokiej jakości, z pewnością odwiedzi Cię więcej klientów.

Next Post

Cięcie laserem - nowoczesna technologia dla Twoich korzyści

śr. kwi 6 , 2022
Cięcie laserem – na czym polega ta metoda cięcia? Proces cięcia laserem to przedzielenie materiału przez zastosowanie wiązki laseru. Jest to obecnie jedna z najlepszych, najbardziej precyzyjnych metod cięcia materiału – stąd też coraz większym zainteresowaniem cieszy się cięcie laserem Bydgoszcz.  Laser, wykorzystywany do cięcia, to sprzęt emitujący wiązkę promieniowania […]
cięcie laserem Bydgoszcz

Możesz polubić